27 Şubat 2012 Pazartesi günü yapılan federasyon toplantısı kararları‏

(28.02.2012)

Merhaba Arkadaşlar,

 

27 Şubat pazartesi günü, federasyonun Ankara bürosunda yaptığımız toplantıda alınan bazı yeni kararları, sizlere duyurmak istiyorum.

 

Milli takım seçmeleri için, faaliyet programında belirtilen 24-25 Mart 2012 tarihlerinde, o tarihte, erkekler ve kadınlar sıralamasında ilk 16’ya giren oyuncular arasında seçme turnuvası yapılacaktır. Bu seçme turnuvası sonunda milli takım oluşturulacaktır. Bu turnuva İstanbul’da yapılacaktır.

 

Bunun dışında alınan yeni karara göre, yarım puanlı kulüp turnuvaları uygulaması  kaldırılmaktadır.  Şu ana kadar müracaatı kabul edilmiş olan, Most-Ankara ve Avrupa Konutları-İstanbul kulüplerinin turnuvaları, yine yarım puanlı olarak yapılacak, ancak bunlardan başka kulüp turnuvası kayıdı alınmayacaktır. 
Tüm kulüpler, istedikleri zaman, eskisi gibi puansız olarak turnuva yapabileceklerdir. Bundan sonra sadece federasyon turnuvaları tam puanlı olarak yapılacak ve Türkiye sıralaması, sadece federasyon turnuvalarından alınacak puanlarla oluşmaya devam edecektir.

 

Türkiye sıralamasıyla ilgili bir noktayı daha hatırlatmak istiyorum. Sıralamayı oluşturan turnuvalar, 12 aylık dönemi kapsamaktadır. Yani sıralamadaki turnuvalar, ertesi senenin aynı tarihinde, sıralamadan çıkacaktır. Dolayısıyla her sporcunun, 12 ayın sonunda tablodan çıkan turnuvada almış olduğu puan da silinecektir. Böylece Türkiye sıralaması, bütün dünyada olduğu gibi, her zaman, son 12 aylık dönemi kapsayacaktır.

 

İyi günler dilerim.
Tunç Limasollu